طراحی مهندسی

طراحی صنعتی خدماتی است حرفه ای برای خلق و گسترش مفاهیم و تخصص ها، تا به بهینه سازی کاربرد، ارزش و ظاهر محصولات و سامانه ها، آن هم به منظور ایجاد سود دو جانبه برای مصرف کننده و تولیدکننده بپردازد.

طراحی صنعتی برروی اجزای محیط، اشیاء، سامانه ها و فضاهایی که زندگی روزانه را شکل می دهند تمرکز دارد.

طراحی محصول را تولید و ارائه ایده، توسعه مفهوم، آزمودن و در نهایت ساخت یا پیاده سازی یک شیئ فیزیکی یا یک نوع از خدمات تعریف می‌کنند که در آن با مسائلی از قبیل فناوری، ارگونومی، قابلیت کاربری، دانش مواد و کیفیت سروکار داریم.

اسکن سه بعدی و مهندسی معکوس

جمع آوری اطلاعات و اندازه برداری

برای انجام مهندسی معکوس و ساخت قطعات و مجموعه­ ها می­بایست در مرحله اول ابعاد و اندازه ­های قطعات را استخراج کرد. قطعات ساده را می­توان بر حسب دقت و حساسیت آنها با ابزارهایی همچون: متر، خط کش ، کولیس ، میکرومتر ، زاویه سنج و … ابعاد برداری کرد اما استخراج ابعاد و اندازه­های قطعات پیچیده با ابزارهای فوق ممکن نمیباشد. در دهه اخیر استفاده از دستگاه­های اندازه برداری نوری یا همان اسکن سه بعدی که بسیاری آن را دیجیتایزینگ (Digitizing) یا اپتیک (Optic) می­نامند بسیار متداول شده است و این روش بسیار سریع و دقیق می­باشد.

طراحی صنعتی

طراحی به کمک رایانه (CAD)

( Computer Aided Design)به استفاده از فناوری رایانه در فرایند طراحی صنعتی و مستندسازی طراحی گفته می‌شود.امروزه بسیاری از مراحل طراحی قطعات و اجزاء مختلف توسط رایانه انجام می‌شود. بسیاری از قطعات تحت شرایط مختلف باید آزمایش شوند و اگر بخواهیم تحت آزمایش واقعی قرار دهیم مستلزم هزینه‌های بسیار زیاد می‌شود. نرم‌افزارهای طراحی رایانه‌ای، به نرم‌افزارهایی اطلاق می‌شود که کار ایجاد و ویرایش اشکال را به کمک رایانه انجام می‌دهند. امروزه بیش‌تر نرم‌افزارهای طراحی به کمک رایانه، نه تنها توانایی ایجاد و ویرایش نقشهٔ دوبعدی و سه‌بعدی قطعات را دارند، بلکه توانایی وارسی (تحلیل) قطعات از نظر مسائل تنش، گرما و مسائل مکانیکی با استفاده از روش المان محدود را دارند.

برنامه نویسی cnc

ساخت به کمک رایانه (CAM)

(Computer Aided Manufacturing)عبارت است از شبیه‌سازی فرایند ساخت در محیط مجازی و استخراج کدهای مورد نیاز برای ماشین‌های کنترل عددی. این تکنولوژی با استفاده از توصیف رایانه‌ای و رایانه‌های مرتبط با دستگاه‌های ساخت محصول، مسیر ساخت را طرح ریزی و کنترل کرده و به پیش می‌برد. واژه CAM مرحله‌ای است که در آن روش ساخت مورد بررسی قرار می‌گیرد و توسط نرم‌افزارهای خاص کدهایی به نام جی کد (G-Cod) به دستگاه می‌فهماند که چه مراحلی را برای ماشین‌کاری باید طی کند که شامل مراحل خشن کاری و فینیشینگ است و توسط استراتژی‌های بخصوص صورت می‌گیرد.

اندازه برداری دقیق طرح

اولین قدم در تهیه یک مدل سه بعدی اندازه برداری دقیق و انجام محاسبات لازم می باشد، اندازه برداری می بایست توسط ابزارهای مناسب انجام گیرد و به دفعات کنترل گردد.

استفاده از نرم افزار مناسب

نرم افزارهای متعددی برای مدلسازی موجود است اما در این میان نرم افزاری که بتواند ابزار های مناسب و کاملتری را در اختیار مهندسین قرار دهد از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد، از این رو نرم افزار کتیا که عملکرد ثابت شده ای در صنعت دارد منتخب این مجموعه است.

اعمال تغییرات، متناسب با نیاز مشتری

یک طرح خوب طرحی است که به خوبی قابل تغییر دادن در ابعاد و اندازه و فرم باشد. این امر وابسته به دو عامل مهم می باشد: یکی پارامتریک بودن نرم افزار طراحی مورد استفاده و دیگری مهارت طراح برای ایجاد یک مدل انعطاف پذیر است.

تحلیل و بررسی ساخت

در پایان طراحی می بایست مدل را از زوایای مختلف تحلیل و پردازش نمود تا ضعفی در طراحی متوجه محصول نگردد. سپس با توجه به روش ساخت جزئیات مورد نیاز برای ساخت قطعه و قالب را لحاظ کرد.

بخشی از افتخارات ما

 • موتور هواپیمای سبک: طراحی، مهندسی معکوس و ساخت موتور توربو شفت ROVER 1S/90 هواپیمای تک سرنشین از روی نمونه خارجی، مونتاژ مجموعه کامل موتور، آنالیز انطباقات و اعمال تلرانسهای دقیق روی قطعات، تهیه فایلهای مربوط به ماشینکاری و نقشه های دو بعدی جهت ساخت برای صنایع هوایی.
 • تجارب بزرگ: اجرای پروژه های بزرگ طراحی و ساخت برای شرکت های بزرگ صنعتی.
 • مهندسی محصول: طراحی و ساخت محصولات متنوع در صنایع مختلف، همچنین در صنعت کفش با طراحی بیش از ۲۰۰ مدل کفش و کتانی به همراه قالب های ماشینکاری مستقیم و تزریق مستقیم.
 • آموزش: برگزاری بیش از ۲۰۰۰ ساعت آموزش نرم افزارهای طراحی مهندسی برای موسسات، شرکت های معتبر و علاقه مندان.

ما که هستیم

تیم طراحی و مهندسی طرح پردازان، کار خود را در زمینه طراحی صنعتی، تحقیق و توسعه، مهندسی معکوس، مشاوره جهت ساخت قطعات و برگزاری دوره های آموزشی از سال ۱۳۹۳ آغاز نموده و هم اکنون با در اختیار داشتن تخصص های مورد نیاز در صنعت ساخت و تولید با اجرای پروژه های متعدد در صنایع قطعه سازی خودرویی، قطعات نیروگاهی، هواپیمایی، ماشین سازی، آسانسور، صنعت کفش و قالبسازی و … آماده ارائه انواع خدمات طراحی مهندسی می باشد.

عمده فعالیت های مجموعه در قالب پروژه های برون سازمانی در کنار مدیریت مجموعه اجرا و تحویل مشتری می گیرد.

نمونه کارهای ما
طراحی مهندسی - ۹۰%
طراحی وب و سئو - ۳۰%
نصب و راه اندازی سرور و پلتفرم آموزش الکترونیکی - ۸۰%
آموزش نرم افزار های طراحی مهندسی - ۴۰%

رامین بذری

 • مهندسی مکانیک ساخت و تولید از دانشگاه آزاد قزوین.
 • دانش آموخته ماشین ابزار در طرح ۱۸ ماهه ایران و آلمان سازمان فنی و حرفه ای.
 • دانش آموخته طراحی صنعتی پیشرفته در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف.
 • دانش آموخته طراحی وب و سئو پیشرفته در مجتمع فنی تهران.
 • ۱۵ سال تجربه کاری حرفه ای در اجرای پروژه های متنوع صنعتی و مدیریت امور طراحی مهندسی.
 • عضو تیم تحویل گیری قالب در پروژه HLT قالبهای بدنه خودرو L90 با حضور تیم فرانسوی در شرکت سایپا پرس.
 • عضو تیم برنامه نویسی و ماشینکاری سنگین کیسینگ و یاتاقان ژنراتور برق شهری زیمنس آلمان در شرکت مپنا.
 • عضو تیم طراحی و مهندسی معکوس موتور توربو شفت هواپیمای تک سرنشین برای صنایع هوایی.
 • عضو تیم مهندسی محصول در صنایع مختلف برای شرکت های دوست و همکار.
 • مدرس نرم افزارهای طراحی صنعتی در مجتمع فنی تهران، جهاد دانشگاهی، علوم و فنون نوین پارسیان و شرکتها.

طراحی مهندسی

مدیریت اجرایی

به خدمات ما نگاه کنید

طراحی صنعتی و طراحی سه بعدی

طراحی سه بعدی در شاخه های مختلف صنعت، مدل سازی قطعات صنعتی، طراحی قالب، طراحی محصول و ماکت، طراحی جیگ و فیکسچر، طراحی مجموعه های مونتاژی به همراه مکانیزم های حرکتی، طراحی قطعات ورق کاری و تهیه نقشه ساخت.

مهندسی معکوس

اسکن سه بعدی و مهندسی معکوس انواع قطعات پلاستیکی و فلزی، اعمال تغییرات و تلرانسهای دلخواه مشتری، طراحی ایده های نو از روی عکس و نقشه.

تحلیل و آنالیز

آنالیز تنش های استاتیکی بر روی قطعات و مجموعه های صنعتی، آنالیز گپ و تلرانس در مکانیزم حرکتی مجموعه های مونتاژی، آنالیز پر شدن قالبهای پلاستیک بکمک MOLD FLOW.

برنامه نویسی CNC

برنامه نویسی و ماشینکاری به کمک نرم افزار و تهیه جی کد های مخصوص ماشین های CNC.

آموزش مجازی

آموزش نرم افزارهای طراحی مهندسی به صورت خصوصی، شرکتی، آموزشگاهی، مجازی و آنلاین.

ایجاد بستر آموزش مجازی و آنلاین برای مدریسن و موسسات.

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت به روز با امکانات کامل در قالب وردپرس، ریسپانسیو و واکنشگرا، بهینه سازی و سئو سایت برای جستجو گوگل، پشتیبانی و رفع ایرادات فنی بصورت آنلاین.

مشتریان ما